LTF0402HT15N
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
LTF0402HT15N
Paquete:
0402
Descripción:
0402, 3%, 15N Inductance (nH)
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.75Ohm Max
Inductance 15 nH
Series LTF
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.3GHz