LTR10EVHFL6R20
Rohm Semiconductor
Producto No:
LTR10EVHFL6R20
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 6.2 OHM 1/2W 0805 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W