LWF1210KTC151
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
LWF1210KTC151
Paquete:
1210
Descripción:
1210, 10%, T&R, High Current, 15
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 MHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 65 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15Ohm Max
Inductance 150 µH
Series LWF
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz