LY4-DC100/110
Omron Automation and Safety
Producto No:
LY4-DC100/110
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 110V
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 15.9 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 6.9 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series LY
Operate Time 25 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC