M1.5KE7.5A
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
M1.5KE7.5A
Paquete:
DO-201
Descripción:
TVS DIODE UP 6.4VRWM 11.3VC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 134.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.13V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series M1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.3V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.4V