M20-9742546
Harwin Inc.
Producto No:
M20-9742546
Descripción:
CONN HEADER R/A 50POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.200" (5.08mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.228" (5.80mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 50
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Series M20
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)