Hogar / Toggle Switches / M2012S2A2A30/CUL
minImg
M2012S2A2A30/CUL
NKK Switches
Producto No:
M2012S2A2A30/CUL
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 6A (AC), 4A (DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 6.86mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V