M2013SS1W30-BB
NKK Switches
Producto No:
M2013SS1W30-BB
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
ANGLE PC MOUNT MINIATURE TOGGLE
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round with Cap
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.50mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 10.50mm
Mounting Type Panel Mount, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V