M2022SS1W30
NKK Switches
Producto No:
M2022SS1W30
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
En stock : 86
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.50mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC), 4A (DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 10.50mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V