M2033SA2W30
NKK Switches
Producto No:
M2033SA2W30
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.50mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit 3PDT
Actuator Length 12.28mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V