M22-2200346
Harwin Inc.
Producto No:
M22-2200346
Fabricante:
Harwin Inc.
Descripción:
CONN HEADER VERT 3POS 2MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.240" (6.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 100V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 2A per Contact
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 3
Termination Kinked Pin, Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Detent Lock
Insulation Material Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series M22
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Natural
Contact Length - Post 0.134" (3.40mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 8.05mm