Hogar / Memory / M29F400FB55N3F2 TR
minImg
M29F400FB55N3F2 TR
Micron Technology Inc.
Producto No:
M29F400FB55N3F2 TR
Paquete:
48-TSOP I
Descripción:
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 48TSOP I
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 8, 256K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 48-TSOP I
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Memory Size 4Mbit
Package / Case 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V