M2B15BA5W30
NKK Switches
Producto No:
M2B15BA5W30
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
En stock : 34
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Plunger for Cap
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M2
Voltage Rating - DC 30 V
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V