M30U104M1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
M30U104M1
Descripción:
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.420" (10.66mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M30
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF