M50-3122145
Harwin Inc.
Producto No:
M50-3122145
Descripción:
CONN RCPT 42POS 0.05 GOLD SMD
Guía del usuario
Insulation Height 0.142" (3.60mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 1A
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Medical, Telecommunications
Number of Positions 42
Series Archer M50
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 5.5mm, 6.18mm