M55342E06B7B50R
TT Electronics/IRC
Producto No:
M55342E06B7B50R
Fabricante:
TT Electronics/IRC
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 0.15W 0805
En stock : 239
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.081" L x 0.050" W (2.06mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0805
Resistance 7.5 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr TT Electronics/IRC
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)