M55342H01B20E0RT5
Vishay Dale Thin Film
Producto No:
M55342H01B20E0RT5
Paquete:
0502
Descripción:
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0502
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" L x 0.025" W (1.40mm x 0.64mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0502
Resistance 20 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0502
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0502 (1406 Metric)
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)