M5KP160A
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
M5KP160A
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE UP 160VRM 259VC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series M5KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V