M63M101KB40
Vishay Spectrol
Producto No:
M63M101KB40
Fabricante:
Vishay Spectrol
Descripción:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.395" x 0.395" Face (10.03mm x 10.03mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series 63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W