MA101A470GAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MA101A470GAA
Descripción:
CAP CER 47PF 100V NP0 AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF