MA101C103KAA-BULK
KYOCERA AVX
Producto No:
MA101C103KAA-BULK
Descripción:
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF