MA10S2NCGD
C&K
Producto No:
MA10S2NCGD
Fabricante:
C&K
Descripción:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
Guía del usuario
Number of Positions 10
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Fixed
Termination Style PC Pin
Actuator Type Screwdriver Slot
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.60mm Dia
Current Rating (Amps) 250mA (AC/DC)
Contact Finish Gold
Angle of Throw 36°
Actuator Length Flush
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Product Status Active
Depth Behind Panel 10.42mm
Circuit per Deck SP10T
Series M
Voltage Rating - DC 28 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 125 V