MA305E334MAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MA305E334MAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.33UF 50V Z5U AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF