MA405A103GAA-BULK
KYOCERA AVX
Producto No:
MA405A103GAA-BULK
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF