MA405C254KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MA405C254KAA
Descripción:
CAP CER 0.25UF 50V X7R AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.25 µF