MA605A104KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MA605A104KAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.1UF 50V NP0 AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia x 0.690" L (8.89mm x 17.53mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF