Hogar / Ceramic Capacitors / MAAST063SB7101MFCA01
minImg
MAAST063SB7101MFCA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MAAST063SB7101MFCA01
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 100PF 25V X7R 0201
En stock : 30000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MAAS
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 100 pF