MABA025110KJL
Nichicon
Producto No:
MABA025110KJL
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 11UF 10% 600VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 320V
Mfr Nichicon
Capacitance 11 µF