MAD40UD32D
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MAD40UD32D
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 60W
Product Status Active
Efficiency 89.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.50" L x 2.00" W x 0.98" H (88.9mm x 50.8mm x 24.9mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 6 A
Current - Output 1 8 A
Series MAD40 Multi (40W)
Power (Watts) 60W