MAL202137151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL202137151E3
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 40V AXIAL
En stock : 1694
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 325 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 470 mOhms