MAL203026101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL203026101E3
Descripción:
CAP ALUM 100UF 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.433" L (8.00mm x 11.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.23Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 030 AS
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 900 mOhms