MAL203035151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL203035151E3
Descripción:
CAP ALUM 150UF 16V AXIAL
En stock : 2403
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.433" L (8.00mm x 11.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 030 AS
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 800 mOhms