MAL203664221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL203664221E3
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.323" Dia (8.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 036 RSP
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 590 mOhms