MAL209356221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL209356221E3
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.46 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 680mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 093 PMG-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 500 mOhms