MAL209527122E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL209527122E3
Descripción:
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.937" (100.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 095 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50 mOhms