MAL209674821E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL209674821E3
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 420V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 209mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 096 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - 5 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 820 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 74 mOhms