MAL210159332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210159332E3
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.744" (69.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 42mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 101 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 27 mOhms