MAL210167153E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210167153E3
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 40V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.413" (86.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 101 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 15000 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms