MAL210435332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210435332E3
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.339" (110.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.559" Dia (65.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 42mOhm
Ratings -
Series 104 PHL-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 15.15 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms