MAL210435472E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210435472E3
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.378" (111.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.008" Dia (76.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm
Ratings -
Series 104 PHL-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 18.9 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 21 mOhms