MAL210447102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210447102E3
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.339" (110.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.559" Dia (65.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 116mOhm
Ratings -
Series 104 PHL-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 8.85 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 66 mOhms