MAL210477222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210477222E3
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.398" (111.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 53mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 104 PHL-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 31 mOhms