MAL210618103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL210618103E3
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 63V SCREW
En stock : 223
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.535" (89.80mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 9 mOhms