MAL211814102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL211814102E3
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.181" L (10.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 505mOhm
Ratings -
Series 118 AHT
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 660 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 450 mOhms