MAL211948331E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL211948331E3
Descripción:
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 880 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 430mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 230 mOhms