MAL212018471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL212018471E3
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
En stock : 986
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 81mOhm
Ratings AEC-Q200
Series 120 ATC
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.86 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 74 mOhms