MAL212019471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL212019471E3
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 92mOhm
Ratings AEC-Q200
Series 120 ATC
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 94 mOhms