MAL212363102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL212363102E3
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 940 mA @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 360mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 123 SAL-A
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 200 mOhms