MAL212536821E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL212536821E3
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.984" L (10.00mm x 25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 330 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 226mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 125 ALS
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 429 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 820 µF
Package Box
Impedance 260 mOhms