MAL212645472E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL212645472E3
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 16V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.48 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 63mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series 126 ALX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.776 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 µF
Package Box
Impedance 43 mOhms